Oczyszczanie twarzy w domu czy w gabinecie kosmetycznym

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to absolutna podstawa, aby zapewnić jej zdrowy i piękny wygląd. Jednak samo oczyszczanie jej przed snem i nałożenie kremu na noc to nie wszystko. Wraz z wiekiem skóra  potrzebuje więcej naszej uwagi, a więc i więcej zabiegów, które nie tylko pozwolą usunąć pozostałości makijażu, ale również oczyszczają pory z nieestetycznych zaskórników. Czy takie głębokie oczyszczanie twarzy można wykonać samemu w domowych warunkach czy lepiej powierzyć ten zabieg profesjonalistom w gabinecie kosmetycznym?

Co szkodzi skórze?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co wpływa na to, że nasza skóra traci blask. Przede wszystkim należy tu wymienić wszelkie zanieczyszczenia w powietrzu, zwłaszcza w dużych miastach. Te wnikają głęboko w naszą skórę, zatykając pory i powodując zaczerwienienia. Jednak nic tak nie wpływa negatywnie na naszą twarz jak nadmiar słońca. Promienie UV są wrogiem skóry, która eksponowana na słońcu bez odpowiedniej ochrony szybciej się starzeje, traci jędrność, a także pokrywa się zmarszczkami.

Wrogiem pięknego i zdrowego wyglądu naszej cery są również nieodpowiednie kosmetyki, a więc i nieodpowiednia pielęgnacja: nie zmywanie wieczorem makijażu, wychodzenie na słońce czy mróz bez odpowiedniego kremu ochronnego, stosowanie preparatów zawierających dużą dawkę sztucznych dodatków.

Głębokie oczyszczanie twarzy w domu

Zabieg głębokiego oczyszczania twarzy można z powodzeniem wykonać w domu. Powinien on być wykonywany regularnie, przynajmniej raz lub 2 razy w miesiącu.

Jak wykonać oczyszczanie w domu krok po kroku?

 1. Wykonaj dokładny demakijaż.
 2. Umyj twarz żelem oczyszczającym z peelingiem (możesz również stworzyć domowy peeling z cukru zmieszanego z żelem czy z fusów z kawy).
 3. Przygotuj miskę z gorącą wodą i zaparz w niej zioła, np. rumianek.
 4. Nachyl nad parującą wodą głowę i przykryj ją ręcznikiem. Pozostań tak przez 10-20 minut.
 5. Następnie osusz skórę i nałóż na twarz maskę oczyszczającą na około 20 minut.
 6. Zmyj maskę i wklep w skórę krem nawilżający.

Zabieg głębokiego oczyszczania twarzy w  warunkach domowych nie jest skomplikowany i będzie cię kosztował od 30 do 50 zł, w zależności od tego, jakich kosmetyków używasz.

Głębokie oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym

Mikrodermabrazja w profesjonalnym salonie odbywa się przy użyciu specjalnych urządzeń złuszczających. Gabinety kosmetyczne oferują duży wybór zabiegów oczyszczających:

 • oczyszczanie manualne – koszt ok. 100-150 zł
 • hydrabrazja – koszt ok. 200 zł
 • mikrodermabrazja diamentowa – koszt ok. 200zł
 • naświetlanie laserem IPL – koszt ok. 450 zł
 • peeling kawitacyjny – koszt ok. 60-150 zł
 • peeling chemiczny – ok. 150-200 zł

Ceny zabiegów u kosmetyczki zależą nie tylko lokalizacji, ale również od stosowanej technologii, formuł oraz kosmetyków.

W domu czy w gabinecie?

Za wykonywaniem zabiegu głębokiego oczyszczania twarzy w domu przemawia głównie koszt, który jest praktycznie czterokrotnie niższy niż w gabinecie. Natomiast może on nie być wystarczający w przypadku osób, które zmagają się z problemami skórnymi: trądzikiem, pękającymi naczynkami bądź posiadają blizny lub głębokie zmarszczki. W takiej sytuacji warto zafundować sobie profesjonalną pomoc kosmetyczki, która dobierze  rozwiązania odpowiednie dla twojego rodzaju cery.

Jeśli koszt takiej wizyty jest dla ciebie zbyt dużym obciążeniem w danym miesiącu, pomocna może okazać się chwilówka w niewielkiej kwocie, która pozwoli sfinansować ci taki zabieg. Zobowiązanie oddasz zaraz po wpłynięciu pensji, za to twoja skóra będzie ci bardzo wdzięczna przez wiele tygodni.

Na zdrowiu i wyglądzie nie warto oszczędzać, tym bardziej, że skóra twarzy  doskonale pamięta każde twoje zaniedbanie. Im więcej uwagi jej poświęcisz, tym po latach będziesz cieszyć się skórą pełną blasku, a do tego jędrną i wolną od nadmiernych zmarszczek.