Ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Niezależnie od typu twojej skóry, powinieneś ją oczyszczać i nawilżać, by twarz wyglądała ładnie i zdrowo. Jedni wolą zapłacić za profesjonalny zabieg u kosmetyczki, inni  dbają o skórę twarzy samemu tradycyjnymi metodami. Co przynosi lepsze efekty? Zobacz jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetyczki i z jakimi wiąże się kosztami.

Dlaczego warto wybrać się na zabieg oczyszczania twarzy do kosmetyczki

Codzienna pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, lecz chociaż dbamy o nią sami w domu każdego dnia, to nie zawsze przynosi ona spodziewane efekty. Żele myjące, peelingi czy maseczki, kupione w drogerii nie zawsze są tak dobre jak te profesjonalne kosmetyki stosowane w salonach kosmetycznych, ponieważ mają znacznie mniejsze stężenie substancji leczniczych i pielęgnacyjnych. Ponadto kosmetyczka wzmacnia działanie preparatów odpowiednimi sprzętami, które posiadają jedynie salony kosmetyczne. Pozwala to na odżywienie i nawilżenie nawet najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu nasza skóra od razu wygląda lepiej.

Jakie są rodzaje zabiegu oczyszczania twarzy i na czym polegają

Jest wiele metod oczyszczania twarzy stosowanych w gabinetach kosmetycznych. Nie każdy jednak może skorzystać z wszystkich technik ponieważ są one dobierane indywidualnie do rodzaju skóry, wieku oraz problematyki naskórka. Wykwalifikowany specjalista bez problemu pomoże ci wybrać najlepszą metodę, która najbardziej będzie odpowiadała potrzebom twojej skóry.

Do wyboru mamy między innymi manualne oczyszczanie twarzy. Zabieg ten zawsze poprzedzony jest dokładnym demakijażem oraz peelingiem stosowanym w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka. Następnie nakładane są specjalne preparaty, których zadaniem jest rozmiękczenie naskórka i rozszerzenie porów za pomocą skierowania na twarz strumienia pary. Kolejny etap to usuwanie przez kosmetyczkę zalegającej w porach treści poprzez uciskanie skóry twarzy miejsce po miejscu. Trzeba przyznać, że zabieg ten nie należy do najprzyjemniejszych, ale jak mówi przysłowie, by być pięknym trzeba cierpieć.

Mniej nieprzyjemnym zabiegiem jest hydrabrazja, którą można nazwać również mikrodermabrazją wodną. Tutaj również zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry, tym razem poprzez zasysanie pod ciśnieniem zalegającego łoju oraz zaskórniaków. Kolejny etap to właśnie mikrodermabrazja wodna, czyli złuszczanie naskórka przy użyciu różnej grubości głowic ściernych. Dyskomfort, który może towarzyszyć złuszczaniu minimalizuje woda, która dodatkowo nawilża skórę, nie jest to więc bolesny zabieg.

Do wyboru mamy także mikrodermabrazję diamentową, zwana również mikropeelingiem kontrolowanym. Od mikrodermabrazji wodnej różni się tym, że ścieranie naskórka odbywa się za pomocą diamentowych głowic
z wykorzystaniem próżni. Jest to zabieg, który stopniowo, warstwa po warstwie złuszcza naskórek, aż do pożądanego efektu.

Są również inne metody oczyszczania twarzy, jak na przykład peeling kawitacyjny, który za pomocą ultradźwięków usuwa nadmiar serum ze skóry, bakterie oraz martwy naskórek oraz peeling mechaniczny, do którego używane są specjalnie do tego przygotowane kwasy. Oba peelingi są bardzo skuteczne i zapewniają dogłębne oczyszczenie skóry twarzy.

Ile trzeba wydać

Ceny zabiegów oczyszczania twarzy uzależnione są od metody, którą wybierzemy. Najtańsza metoda to peeling mechaniczny z wykorzystaniem kwasów, który kosztuje ok. 100 zł za jeden zabieg. Manualne oczyszczanie twarzy oraz peeling kawitacyjny, mają podobne ceny, kosztują w granicach 150 zł. Nieco więcej musimy zapłacić za hydrabrazję oraz mikrodermabrazję diamentową, które są w podobnej cenie około 200 zł. Są to oczywiście koszty pojedynczych zabiegów, jeśli będziesz potrzebował więcej niż jednego zabiegu, koszty będą już większe.

Chociaż oczyszczanie twarzy kosztuje niemało, to jednak warto wybrać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg i poprawienie stanu skóry. Pomoże to pozbyć się uporczywych zaskórniaków i zrogowaciałego naskórka, a dzięki temu preparaty, które będziemy stosować na tak oczyszczoną skórę będą działały lepiej, ponieważ dotrą do najgłębszych warstw naszej skóry. Efektem będzie nie tylko idealnie oczyszczona skóra bez zaskórniaków i niedoskonałości, ale także odżywiona, lepiej nawilżona i pełna blasku.