Gadżety, które pomogą Ci zaoszczędzić na urodzie

Żadna kobieta nie lubi oszczędzać na urodzie, jeśli oczywiście nie musi. Wszelkiego rodzaju zabiegi, kosmetyki i akcesoria potrafią sporo kosztować, a comiesięczna wizyta u kosmetyczki, fryzjera czy manicurzystki przeważnie stanowi sporą część budżetu wynoszącą nawet kilkaset. Czy uroda musi tyle kosztować? Nie, pod warunkiem, że włączymy tryb “oszczędzanie” i zainwestujemy w gadżety, dzięki którym uda nam się ograniczyć czy wręcz całkowicie zrezygnować z pewnych usług.  Oto gadżety, które pozwolą ci zaoszczędzić na urodzie.

 

Peeling elektryczny

Usuwanie zrogowaciałego naskórka ze stóp czy nawet twarzy to zabieg, który warto wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli korzystasz z usług gabinetu kosmetycznego, to średni koszt peelingu mechanicznego twarzy czy zabieg manicure ze złuszczaniem naskórka wahać się będzie od 100 do 200 zł. W takiej kwocie jesteś natomiast w stanie kupić peeling elektryczny do stóp, który wystarczy ci na wiele zabiegów domowych. Z kolei elektryczny zestaw do oczyszczania twarzy to koszt rzędu 200-600zł. Zatem już po 2 użyciach będziesz z nim oszczędzać na wizytach u kosmetyczki.

 

Zestaw do paznokci hybrydowych

Paznokcie hybrydowe to jeden z najpopularniejszych ostatnio zabiegów kosmetycznych, na które decydują się kobiety. Zaletą hybryd jest wysoka trwałość paznokci, jednak niewątpliwą wadą jest cena, jaką musimy zapłacić za każdą wizytę u kosmetyczki, która średnio kosztuje od 100 do 200zł.

Kupując własny zestaw do paznokci hybrydowych możesz w dowolnym momencie wykonać zabieg na paznokcie i nawet co kilka dni zmieniać ich dekorację, tworząc własne, oryginalne wzory. Taki zestaw zawiera w sobie lampę LED / UV, bazę, top, lakiery, waciki bezpyłowe, cleaner, remover, oliwkę do paznokci, blok polerski, pilnik kosmetyczny. Możesz go nabyć już w cenie 200zł, a za  dodatkowe lakiery hybrydowe zapłacisz średnio od 10 do 30 zł. Jak widać inwestycja w taki zakup szybko ci się zwróci, biorąc pod uwagę koszt wizyt u kosmetyczki, a przy tym będziesz mieć wiele satysfakcji, jeśli uda ci się opracować własną technikę zdobienia i unikatowy wygląd paznokci.

 

Nowoczesne zestawy do modelowania włosów

Niejedna kobieta chciałaby, aby jej fryzura wyglądała zjawisko każdego dnia, a szczególnie podczas uroczystych wystąpień. Wizyta u fryzjera i przygotowanie pięknej oraz trwałej fryzury to wydatek rzędu 80-200zł w zależności od długości włosów oraz stopnia zaawansowania stylizacji. Z kolei samodzielne modelowanie włosów, zwłaszcza na te szczególne okazje, bywa nie tylko trudne, ale również czasochłonne. Jak więc oszczędzić na wizytach u fryzjera i jednocześnie móc cieszyć się zawsze idealną fryzurą? Warto poszukać odpowiednich gadżetów. Pierwszym z nich, który stał się hitem ostatnich miesięcy, jest innowacyjna lokówka, która sama kręci włosy. Polega to na tym, że urządzenie samo wciąga kosmyk włosów i ogrzewa je w formie spirali, wypuszczając ostatecznie pięknie uformowane loki. Lokówka umożliwia ustawienie różnych trybów kręcenia włosów, dzięki czemu każdy może dostosować je do własnych oczekiwań.

Jeśli sama funkcja loków ci nie wystarcza, możesz wybrać wielofunkcyjne urządzenie, które za pomocą wymiennych końcówek umożliwia lokowanie, prostowanie, karbowanie oraz wiele innych stylizacji włosów. W ten sposób możesz uzyskać perfekcyjną fryzurę w krótkim czasie i to bez konieczności odwiedzania salonu fryzjerskiego. Koszt takich urządzeń może wahać się od 250 do 500zł. Jeśli więc twój zawód czy tryb życia wymaga nieustannej stylizacji włosów, taka inwestycja z pewnością wyjdzie na duży plus.

 

Inwestowanie w urządzenia, które pomagają ci zadbać o twój wygląd, to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które stawiają na oszczędność. W zaciszu własnego domu możesz wykonać większość zabiegów, za które co miesiąc płacisz kilkaset złotych.

 

Jeśli aktualnie nie dysponujemy kwotą, która pozwoliłaby ci sfinansować taki zakup, zastanów się, skąd pożyczyć pieniądze. Być może zbliżające się święta Bożego Narodzenia to właśnie idealna okazja, aby podsunąć najbliższym pomysł na wymarzony prezent? Rodzina z pewnością chętnie przyjmie taką sugestię mając świadomość, że w końcu sprawi ci prezent, który cię naprawdę zachwyci!