Uroda i zdrowie

„Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najładniejszy na świecie?” – najpiękniejszą kobietą nie musi być taka, która wydaje krocie na zabiegi kosmetyczne i wyjeżdża często do SPA. Warto wiedzieć, jak dbać o zdrowie i urodę przez korzystanie z profesjonalnych zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych, a jednocześnie nie przepłacać.

Uroda na wczasach

Jedną z najlepszych form relaksu dla kobiet dbających o swoją urodę jest relaksujący i regeneracyjny wyjazd do SPA. Cena takiego wyjazdu zależy od jego długości, miejsca i zabiegów, które chcemy zrealizować. SPA to propozycja nie tylko dla kobiet – dla mężczyzn również przewidziano rozmaite zabiegi. Cena weekendu w SPA dla dwojga może sięgać nawet 2000 zł lub więcej, jeżeli wybierzemy miejsce z wysoką renomą i kosztowne zabiegi. Ceny promocyjne mogą wynosić natomiast nawet ok. 400 zł za dwie osoby, aczkolwiek wtedy możemy liczyć raczej tylko na tańsze zabiegi. W przypadku jednodniowego pobytu w dobrym SPA, koszt takiego relaksu dla jednej osoby to minimum ok. 200 zł, co może obejmować m.in. profesjonalne zabiegi dla cery, manicure, pedicure, masaże – chociażby gorącymi kamieniami. Karnety są opłacalne bardziej niż pojedyncze zabiegi – za jeden masaż możemy zapłacić ok. 200 zł, natomiast w ramach cenowo podobnego karnetu możemy skorzystać też z innych propozycji.

Sanatorium nie tylko dla starszych

Do sanatorium warto się wybrać nie tylko jako starsza osoba ze skierowaniem od lekarza – pobyt w uzdrowisku może mieć zbawienne działanie również dla młodych kobiet. W sanatorium możemy wypożyczyć już od 5 zł kijki do nordic walking na godzinę, zakupić karnet na basen, wybrać się na godzinny masaż relaksacyjny całego ciała za ok. 100 zł lub wybrać inne formy masażu, które kosztują do kilkudziesięciu złotych (np. masaż bańkami chińskimi, aromaterapeutyczny, wibracyjny, bioaktywny). Już za 20 zł możemy skorzystać z dobroczynnej kąpieli solankowej, kwasowęglowej, borowinowej lub perełkowej.

Zabiegi kosmetyczne na co dzień

Od czasu do czasu warto skorzystać z zabiegów, które poprawią stan naszej ceny. I tak: za mikrodermabrazję możemy zapłacić od 60 zł do 180 zł, poprosić o nałożenie maski algowej, kremowej lub gipsowej (od 50 zł do nawet 200 zł) lub wykonać makijaż – dzienny lub wieczorowy. Wymagające panie za ok. 200 zł mogą przedłużyć rzęsy, jednak muszą liczyć się z nich regularnym dopełnianiem, które może kosztować ok. 100 zł, dlatego część pań woli decydować się tylko na hennę rzęs i brwi, która może kosztować już tylko 30 zł w dobrym salonie kosmetycznym.

 


 Brak pieniędzy na niezbędne zabiegi kosmetyczne?
Sprawdź pożyczkę online dla kobiet >>

 

Przeczytaj nasze artykuły z działu Uroda i Zdrowie

[ic_add_posts category=’uroda-zdrowie’]