Jak zaplanować urlop w 2017 – dni wolne od pracy

wakacje

W 2017 roku będziemy pracować przez 250 dni, ale przysługuje nam aż 115 dni wolnych, to więcej niż w zeszłym roku. By dobrze zorganizować wolny czas już dziś sięgnijcie po wnioski urlopowe i zaplanujcie weekendowe wyjazdy oraz wakacje. Zobaczcie, jak rozsądnie rozplanować urlop, by weekendy i święta trwały jeszcze dłużej.

Długie weekendy

Wystarczy parę dni urlopu, by zorganizować kilka dłuższych weekendów, bo wiele świąt wypada w piątek lub w poniedziałek. Pierwsza okazja do świętowania pojawia już 6 stycznia, kiedy to obchodzimy święto Trzech Króli. Jest to piątek, więc mamy dłuższy, trzydniowy weekend, a jeśli wasz pracodawca okaże się wspaniałomyślny i zgodzi się jeszcze na wolny poniedziałek 9 stycznia, to będziecie mieć aż cztery wolne dni.  

Kolejna okazja do kilkudniowego lenistwa pojawia przy okazji Świąt Wielkanocnych, które obchodzimy 16-17 kwietnia. Biorąc urlop w piątek 14 kwietnia będziecie mieć następne 4 dni wolne. Możecie więc spędzić więcej czasu z najbliższymi.

Zaplanuj majówkę

Święto pracy obchodzimy w tym roku w poniedziałek. Wnioskując o urlop 2 maja będziecie mieć pięć wolnych dni, a to nie koniec. Majówkę można przedłużyć biorąc wolny czwartek i piątek, wówczas wasz majowy weekend potrwa aż 9 dni. To świetna okazja, by wyjechać gdzieś za miasto lub poza granice naszego kraju. W maju ceny zagranicznych hoteli są bardzo atrakcyjne, bo sezon wakacyjny jeszcze się nie zaczął. To również świetna okazja, żeby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. Temperatura nie będzie bardzo wysoka i unikniecie tłumów turystów. Pamiętajcie, żeby zarezerwować wcześniej przelot samolotem, zaoszczędzając w ten sposób na kosztach podróży.

Letnie wakacje

W tym roku wakacje trwają 62 dni. To idealny czas na dłuższy wyjazd lub wczasy. Możecie zaplanować więc wiele atrakcji i wybrać się w podróż, o której zawsze marzyliście. Planując wyjazd za granicę koniecznie zabierzcie ze sobą dowód osobisty i paszport, bo brak tych dokumentów może przysporzyć wam sporo kłopotów. Zabezpieczając się, tak na wszelki wypadek, warto również wykupić przed wyjazdem ubezpieczenie, które zapewni wam swobodny
i bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej.

Okres wakacji to także święto Wniebowzięcia NMP, które obchodzimy we wtorek. Dodatkowy urlop w poniedziałek daje w sumie kolejne 4 wolne dni. Nie możemy więc narzekać na brak okazji do odpoczynku.

Dzień Wszystkich Świętych i Boże Narodzenie

Dzień Wszystkich Świętych wypada w środę, co również umożliwia nam przedłużenie wolnych dni o poniedziałek i wtorek lub czwartek i piątek, wówczas razem z weekendem mamy aż 5 dni wolnych od pracy. Listopad to także Święto Niepodległości, które obchodzimy w tym roku w sobotę,  co ustawowo upoważnia nas do odebrania dnia wolnego w dowolnym terminie.

Korzystnie zapowiada się również grudzień. Święta Bożego Narodzenia obchodzimy w poniedziałek i wtorek, więc gdy zaplanujemy urlop na trzy kolejne dni, zyskamy aż dziewięć wolnych dni. To świetna okazja, by wyskoczyć na narty czy odwiedzić rodzinę, która mieszka gdzieś dalej. Górskie kurorty nastawione na przyjezdnych w okresie świąt i Nowego Roku z pewnością przywitają was serdecznie, oferując cały wachlarz dodatkowych atrakcji. Świąteczny klimat na górskich stokach na pewno zachęci wielu z was do przedłużenia urlopu aż do Nowego Roku.

Rok 2017 z pewnością pozwoli wam na odpoczynek, musicie tylko dobrze go rozplanować i zorganizować. Już teraz pomyślcie, gdzie chcecie pojechać, co zobaczyć i w jaki sposób spędzić ten czas.