Sylwester poza domem – zacznij rezerwować już dziś

Sylwester to często jedna z niewielu okazji w ciągu roku, kiedy możemy wypocząć. Z tego powodu wielu z nas decyduje się na świętowanie we własnym domu. Odpoczynek nie musi jednak oznaczać oglądania telewizji z lampką wina w ręce. Coraz większą popularnością cieszą się sylwestrowe wyjazdy w góry lub nad morze, czy nawet za granicę. Oto kilka rad, jak zorganizować udany pobyt sylwestrowy poza domem.

Wypad w góry

To najbardziej popularny kierunek poświątecznych i sylwestrowych wycieczek. Nic dziwnego – nadzieja na biały puch i pokusa zimowych szaleństw to radość dla każdego zapalonego narciarza. Warto zdecydować się więc na nieco mniejszą miejscowość. Znane kurorty przeżywają o tej porze roku oblężenie, a w kolejkach do wjazdu na stok nierzadko trudno wcisnąć szpilkę. Wybierając mniej popularne miasteczko, zapewniamy sobie kameralny, spokojny pobyt. Ma to znaczenie szczególnie przy wyjazdach z małymi dziećmi, które dopiero uczą się jazdy na nartach. Dobrze będzie też na długo przed wyjazdem sprawdzić stan sprzętu oraz odzieży narciarskiej. Bezpieczeństwo na stoku jest bowiem najważniejsze.

A może nad morze?

Nadmorskie miejscowości nie są zbyt popularne w miesiącach zimowych. Chłód i mroźny wiatr potrafią odstraszyć turystów. Mimo tego warto wcześniej rozejrzeć się za miejscami w hotelach. Wiele z nich organizuje bowiem bale i przyjęcia, a bilety rozchodzą się w niezwykle szybkim tempie. W przypadku korzystania z tej oferty konieczne będzie przygotowanie stroju wieczorowego, a także zarezerwowanie terminu wizyty u fryzjera. Jeśli preferujemy aktywny wypoczynek, dobrym ruchem będzie zabranie kijków do nordic walking oraz profesjonalnej, ciepłej odzieży trekkingowej. Nie zapomnijmy też o energetycznej przekąsce i termosie z gorącą herbatą.

Zagraniczna podróż

Wyjazd do innego kraju to idealna propozycja dla tych, którzy pragną świętować sylwestra w oryginalny sposób. Jeżeli mamy dosyć śniegu i zimna, dobrą opcją będą krótkie wczasy w ciepłych krajach. Popularnym kierunkiem sylwestrowych wojaży są też europejskie stolice: Praga, Wiedeń, Paryż, Barcelona. Tam w pełni odczujemy uroczystą atmosferę powitania nowego roku.

Niezależnie od tego, gdzie planujemy spędzić tegorocznego sylwestra, warto się do niego dobrze przygotować. Już w tej chwili kurorty i hotele ogłaszają swoje oferty, które rozchodzą się w mgnieniu oka.  Przeliczmy również dokładnie fundusze, jakimi na ten cel dysponujemy. Jeśli nie mamy wystarczającej kwoty, zainteresować nas może oferta chwilówki w 15 minut, którą możemy uzyskać bez wychodzenia z domu. Szybkie podjęcie decyzji da nam spokój i pewność, że czeka nas wymarzony sylwester.