Pomysły na prezent z okazji dnia Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia to wyjątkowe dni w roku. W tym czasie bowiem swoje święto obchodzą wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie. Z tej okazji wszystkie wnuki na pewno chcą obdarować ich wspaniałymi i wyjątkowymi prezentami. Tylko, co ucieszyłoby dziadków i babcie i pokazało im, jak wielkim uczuciem darzą ich wnuczęta? Zobacz, z jakich ciekawych propozycji prezentowych możesz skorzystać wybierając upominek z okazji dnia babci i dziadka.

Aniołki na szczęście

Najlepsze prezenty, które na pewno ucieszą każdą babcię i każdego dziadka, to takie, które wnuki zrobią samodzielnie. Zwłaszcza młodsze dzieci mogą wykazać się kreatywnością i pomysłowością i zrobić wyjątkowy upominek własnymi rączkami. Może to być piękna laurka, figurka ulepiona z plasteliny, kwiatek z bibuły lub ciasteczka w kształcie serduszek. Doskonałym upominkiem będą również aniołki wykonane z masy solnej.

Masa solna to nic innego, jak połączenie mąki, soli i wody… nic trudnego, nic kosztownego, a można wyczarować z niej prezentowe cuda. Pomóż dziecku wyrobić ciasto i rozwałkować na grubość około 2 cm. Następnie za pomocą foremek, na przykład do ciasteczek trzeba wykroić ciekawy wzór, na przykład aniołka. Nie zapomnij zrobić dziurkę na górze figurki, w takim miejscu, by po wyschnięciu można było przełożyć przez nią kokardkę. Dzięki temu aniołka będzie można zawiesić w dowolnym miejscu.

Figurki z masy solnej schną około 5 dni, po tym czasie można zabrać się za ozdabianie. Można w tym celu użyć farb plakatowych, brokatu, a nawet małych koralików bądź cekinów. Takie samodzielnie wykonane aniołki będą wspaniałym upominkiem dla babci i dziadka, którzy na pewno docenią trud i czas poświęcony na ich przygotowanie.

Kwiatki… ale na wyjątkowy sposób

W styczniu można już kupić cebulki hiacyntów, które uwielbiają na pewno wszystkie babcie. Można je podarować, posadzone w pięknej doniczce lub na przykład kolorowym kubeczku. Będą pięknie wyglądały i pachniały, a przede wszystkim przypominały o wnukach, które przecież samodzielnie je posadziły i ozdobiły.

Książki na zimowe wieczory

Starsze wnuki, które wyrosły już z malowania laurek i lepienia z masy solnej, mogą kupić swoim babciom i dziadkom ciekawe prezenty, na przykład w postaci książek. Najlepiej wybrać literaturę, która będzie wiązała się z ich zainteresowaniami, wówczas będziemy mieć pewność, że książka umili im niejeden zimowy wieczór.

Bilety do kina

Kiedy ostatnio babcia z dziadkiem byli razem w kinie? Jeśli taka rozrywka nie często ma miejsce w ich życiu, może warto w ramach prezentu z okazji dnia babci i dziadka podarować im właśnie bilety na ciekawy seans filmowy. Na pewno ucieszy ich taka rozrywka. Popcorn, cola i przede wszystkim ciekawy film są doskonałym pomysłem na prezent, zwłaszcza jeśli dziadkowie nie wychodzą z domu zbyt często i narzekają na brak atrakcji.

Rodzinna sesja zdjęciowa

Nic tak nie cieszy seniorów, jak przeglądanie rodzinnych zdjęć i wspominanie pięknych chwil spędzonych razem. Nietuzinkowym prezentem będzie więc zorganizowana sesja zdjęciowa, w której weźmie udział cała rodzina. Jak zwiększy swoją wartość rodzinny album, gdy pojawią się w nim zdjęcia całej rodziny. Takie chwile, gdy wszyscy są razem ucieszą na pewno każdą babcie i każdego dziadka, a jeśli dodatkowo otrzymają z tego dnia wspaniałe, rodzinne zdjęcia, będzie to na pewno duża radość i piękna pamiątka.

Wycieczka w piękne miejsce

W ramach prezentu, dla babci i dziadka możesz zorganizować jakiś ciekawy wyjazd, na przykład do pięknego pensjonatu w górach lub sanatorium w zacisznym miejscu gdzieś nad polskim morzem. Zima jest równie dobrym momentem na odpoczynek z dala od domu, jak lato czy wiosna, nie warto więc siedzieć w domu, lepiej wyjechać i odpocząć z dala od codziennych obowiązków.

Pożyczka na 30 dni.

W sfinansowaniu upominków z okazji dnia babci i dziadka pomoże ci pożyczka na 30 dni, która niemal w 15 minut rozwiąże twoje problemy z brakiem gotówki. Nie potrzebujesz zaświadczeń i mnóstwa innych dokumentów potwierdzających twój dochód, ponieważ pożyczkę na 30 dni cechuje minimum formalności.

Pamiętaj jednak, by dobrze zaplanować jej spłatę w kolejnym miesiącu, ponieważ na oddanie pożyczki będziesz miał właśnie 30 dni. Warto oddać ją w terminie, by nie ponosić dodatkowych kosztów odsetek za nieterminową spłatę i nie blokować sobie możliwości ponownego skorzystania z tej formy finansowania.