Jak często powinniśmy korzystać ze SPA i ile to kosztuje?

Spa, chociaż dla wielu kojarzy się z bardzo kosztowną formą relaksu, zyskuje coraz więcej klientów i zwolenników. Jesteśmy zapracowani i często przytłoczeni codziennymi obowiązkami, a ośrodki Spa bez wątpienia potrafią przenieść nas do zupełnie innego świata, w którym króluje odpoczynek, odprężenie, przyjemność i szeroko pojęty relaks. Zobacz, jak często powinniśmy korzystać z takich przyjemności i ile to odprężenie może nas kosztować.

Każdemu należy się chwila relaksu

Obowiązki domowe i zawodowe potrafią zmęczyć każdego i zmniejszyć jego efektywność. Wówczas przyda się odpoczynek, który pozwoli zrelaksować się naszemu ciału oraz odpocząć umysłowi i tutaj na pewno pomoże Spa. Oferta usług i zabiegów jest tak bogata, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Oprócz zabiegów upiększających i odżywczych na twarz, ciało, ręce czy stopy, możemy również skorzystać z przeróżnych masaży, basenów oraz saun. Taka wizyta może poprawić nie tylko nasz wygląd, kondycję skóry, włosów i paznokci, ale również pozwoli się odprężyć i napełni nas nowymi siłami witalnymi.

Nadmiar może zaszkodzić

Każda wizyta w Spa to bez wątpienia przyjemność i dla naszego ciała i dla umysłu, jednak z niczym nie można przesadzać. Są bowiem zabiegi i atrakcje, które należy ograniczać. Jednym z nich jest sauna, do której najzdrowiej jest udać się raz, a maksymalnie dwa razy w tygodniu. Lekarze i specjaliści odradzają zbyt częste korzystanie z sauny, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na nasz organizm i samopoczucie, dlatego nie warto przesadzać.

Naszemu organizmowi zaszkodzić mogą również zbyt częste kąpiele w jacuzzi z wodą zdrowotną. Kąpiel borowinowa lub bogata w związki siarki ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, ale tylko wówczas, jeśli korzystamy w niej maksymalnie raz w tygodniu. Zbyt częste przebywanie w wodzie tak bogatej w związki chemiczne może mieć odwrotne działanie i źle wpływać na nasze zdrowie. Trzeba więc zachować umiar i nie traktować takich przyjemności jako codziennego rytuału.

Najlepsza jest różnorodność

Do Spa można chodzić nawet codziennie, pod warunkiem, ze zabiegi z których będziemy korzystać nie będą powtarzać się zbyt często. Jeśli będziemy codziennie korzystać z innej atrakcji ośrodków Spa, których oferta jest przecież bardzo bogata, to nie powinno mieć to żadnego złego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Jeśli lubisz często chodzić do Spa i korzystać z odprężających zabiegów, najlepiej ustal sobie grafik i wcześniej zaplanuj każdy dzień. Bardzo obszerny zakres usług ośrodków Spa na pewno zaproponuje ci coś relaksującego na każdy dzień i uatrakcyjni te odwiedziny różnorodnymi zabiegami. Najważniejsze to nie przesadzać i zachować zdrowy rozsądek, nawet w tej kwestii.

Ile może kosztować relaks w SPA

Zabiegi w Spa mają bardzo zróżnicowane ceny, które zaczynają się od kilkunastu złotych a kończą nawet na kilku tysiącach złotych. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu oraz preparatu, który został do niego wykorzystany.

Do najtańszych usług Spa możemy zaliczyć strefę saun i basenów, których koszt mieści się w granicach kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Nie trzeba wiec mieć dużych funduszy, by odprężyć się w Spa, bo na taki relaks może pozwolić sobie każdy. Nieco droższe są ceny zabiegów na ręce i stopy, pedicure i manicure, które kosztują od 20 do 300 zł.

Masaże mają już wyższe ceny i zaczynają się od 50 zł za masaż częściowy do nawet 1000 zł za masaż całego ciała z wykorzystaniem bardzo kosztownych i luksusowych produktów, jak 24 karatowe złoto, kawior czy diamenty. Najpopularniejsze masaże, oprócz relaksujących i odprężających, które kosztują w granicach 100 zł, to masaż gorącymi kamieniami czy na przykład gorącą czekoladą i tutaj ceny wahają się od 150 do 400 zł

Zdecydowanie najdroższe są zabieg na twarz i na ciało, które mogą mieć działanie odprężające, nawilżające, detoksykujące, dotleniające, odżywcze, liftingujące, przeciwzmarszczkowe lub oczyszczające. Tutaj wykorzystywane są przeróżne preparaty, urządzenia i techniki, które dają zaskakujące efekty, jednak trzeba przeznaczyć na nie od 150 zł do nawet 500 zł za jeden zabieg.

Pożyczka 500 zł

Jeśli marzy ci się wypoczynek w jednym z ośrodków Spa, ale chwilowy brak gotówki na to nie pozwala, weź pożyczkę 500 zł. To wystarczająca kwota, by móc spędzić dzień rozkoszy w tym jakże wyjątkowym miejscu, a załatwienie takiego finansowania zajmie ci zaledwie kilka chwil. Nie potrzebujesz zaświadczeń o zarobkach, ponieważ pożyczkę 500 zł otrzymasz bez zbędnych formalności i bardzo często już w 15 minut.

Wniosek możesz złożyć w placówkach firm udzielających szybkie pożyczki oraz w Internecie za pośrednictwem serwisów pożyczkowych. Wybór należy do ciebie, bo niezależnie od miejsca złożenia wniosku, będzie on bardzo szybko zweryfikowany, a po otrzymaniu decyzji pozytywnej od razu będziesz miał dostęp do gotówki.

Pożyczka 500 zł to na pewno najszybszy i najprostszy sposób, by móc sfinansować sobie przyjemności, które oferują nam ośrodki Spa. Tobie też należy się odpoczynek i relaks, a Spa to miejsce, które na pewno pozwoli ci się odprężyć i naładować akumulatory na ponowną walkę z codziennością.