Jak zdrowo dbać o linię – najmodniejsze diety 2017

Zdrowy tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Gwiazdy i celebryci prześcigają się w promowaniu nowych diet, które pomagają im zachować szczupłą sylwetkę. Nic więc dziwnego, że znajdują wytrwałych naśladowców. Oto kilka nowinek dietetycznych, które z powodzeniem możemy zastosować również my.

Diety 2017: dieta ketogeniczna

Polega ona na zastępowaniu węglowodanów tłuszczami. Ostatnio coraz częściej słyszy się o szkodliwości tych pierwszych, dlatego wielu ludzi stara się ograniczać ich spożywanie. Organizm, pozbawiony energii dostarczanej z węglowodanów, zaczyna pobierać ją z tłuszczu – zostaje wprowadzony w tzw. stan ketozy. Wbrew pozorom jej stosowanie pozwala na szybkie zmniejszenie tkanki tłuszczowej, a dodatkowo reguluje poziom cukru w organizmie. Warto jednak pamiętać, że musi być prawidłowo przeprowadzana, najlepiej pod kontrolą lekarza.

Diety 2017: dieta FODMAP

To kolejna dieta polegająca na eliminacji węglowodanów. Rezygnujemy z pszenicy, większości nabiału, roślin strączkowych, niektórych warzyw, grzybów czy sztucznych słodzików. Ma ona na celu przywrócenie równowagi wewnętrznej jelit, którą często zaburzają produkty wzdymające. Wystarczy stosować tę dietę przez 6-8 tygodni, aby w efekcie poczuć się lekko i zdrowo.

Diety 2017: dieta paleo

Nazwa nie jest przypadkowa. Ta dieta wzoruje się na żywieniu i stylu życia naszych przodków. Eliminujemy z codziennie spożywanych produktów te, których oni nie znali, a pozostawiamy warzywa, owoce, mięso, ryby, jajka itp. Rezygnujemy z fast foodów i przetworzonej żywności na rzecz naturalnych produktów. Oprócz zmiany nawyków żywieniowych zwolennicy diety paleo polecają również powrót do natury, posty czy minimalizm w życiu.

Diety 2017: dieta przeciwzapalna

Polega na eliminowaniu z diety produktów, które mogą wywołać przewlekłe zapalenie w organizmie. Są to na przykład: nabiał i gluten. Rezygnujemy z nich na rzecz naturalnych antyoksydantów: owoców, warzyw, ziół. Stosowanie przeciwutleniaczy i wzrastająca świadomość żywieniowa pomagają w unikaniu wielu chorób, nowotworów czy cukrzycy.

Diety 2017: dieta pudełkowa

Wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z fast foodami przygotowanymi na wynos. Dieta pudełkowa polega na kupowaniu produktów i przypraw spakowanych w jedno pudełko i gotowych do samodzielnego przyrządzenia. Żywność jest świeża i komponowana zgodnie z wymogami diety prozdrowotnej. Prognozuje się, że właśnie ta dieta będzie hitem 2017 roku – zdrowe jedzenie bez konieczności samodzielnych zakupów i obmyślania menu na pewno sprawdzi się przy dzisiejszym tempie życia.