Wyjazd do Monachium – co warto zobaczyć?

Monachium, stolica kraju zwanego Bawarią, to miejsce, które warto wybrać na wiosenną podróż, ponieważ znajdują się tam jedne z najpiękniejszych miejsc na świecie, znane i docenione przez największych estetów. To miejsce, gdzie czas się zatrzymuje, a ty możesz podziwiać piękną naturę, niesamowite zabytki i cuda architektury. Zobacz, co koniecznie musisz zobaczyć w Monachium.


Stare Miasto

Zwiedzanie Monachium najlepiej rozpocząć od Starego Miasta, które zachwyca średniowieczną architekturą oraz wieloma historycznymi zabytkami, jak:

 • plac Marienplatz, gdzie znajduje się złota statua Maryi – Mariensäule
 • Nowy Ratusz Miejski – Neues Rathaus, na który można wjechać windą i z tarasu widokowego podziwiać przepiękną panoramę Monachium
 • gotycki kościół św. Piotra, będący najstarszą świątynią Monachium
 • Plac Odeonsplatz, przy którym znajduje się słynna monachijska Rezydencja
 • barokowy kościół Theatine
 • XIX-wieczna loggia Feldherrnhalle wzorowaną na Loggia dei Lanzi z Florencji, wybudowana przez Ludwika I w 1841 roku
 • Asamkirche – Kościół św. Jana Nepomucena
 • Frauenkirche – Katedrę Najświętszej Marii Panny
 • renesansowy Michaelskirche – Kościół św. Michała.

Na zwiedzanie Altstadt, czyli starego miasta Monachium trzeba poświęcić na pewno dużo czasu, ponieważ ilość zabytkowych miejsc godnych zobaczenia jest imponująca, a każde z nich zachwyca i wywołuje podziw.

Ogród Angielski

Jedną z najpiękniejszych atrakcji Monachium, którą również warto zobaczyć jest Ogród Angielski, który znajduje się w samym sercu miasta. Jest on największym śródmiejskim parkiem na świecie, a jego powierzchnia obejmuje aż 4,17 km². Park jest podzielony na dwie części:

 • część południową – mającą charakter prototypowego parku miejskiego. W tej części znajduje się jeden z największych w Monachium ogrodów piwnych wokół chińskiej wieży, jak i sztucznie usypane wzniesienie z klasycystyczną kopułą na greckich kolumnach, będące popularnym punktem widokowym na centrum miasta i południową część parku.
 • część północną przypomina park leśny, gdzie można pospacerować a także pojeździć na rowerze, ciesząc się relaksującymi odgłosami natury.

Rezydencja

Rezydencja to położony na północnych obrzeżach Starego Miasta pałac wybudowany dla Wittelsbachów w latach 1570–1620. Rezydencja dzieli się na trzy obiekty:

 • Skarbiec – czyli wspaniałą i bogatą kolekcję, którą bez wątpienia warto zobaczyć. Zawiera ona korony, pamiątki królewskie oraz porcelanę i wyroby ze złota.
 • Muzeum Rezydencji – tworzą go dawne pomieszczenia pałacu, wśród których najciekawsze to długa hala Antykwarium, Kaplica, Zielona Galeria, Galeria Przodków oraz fontanna, którą podziwiać można przed wejściem do Antykwariatu.
 • Teatr Cuvillies – to piękny rokokowy teatr zbudowany w latach 1751 – 1755. W trakcie wojny został zburzony, jednak wewnętrzna dekoracja została wcześniej ukryta, dzięki czemu jego odbudowa była możliwa w oryginalnym kształcie i dzisiaj możemy ją podziwiać.

Sprawdzony sposób na szybki zastrzyk gotówki

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, by zorganizować niezapomnianą wycieczkę do Monachium, pomóc może ci pożyczka 1000 zł. To kwota, która na pewno przyda się podczas takiego wyjazdu i umożliwi zobaczenie wielu pięknych miejsc.Uzyskanie pożyczki 1000 zł jest bardzo proste, wystarczy, że wpiszesz kwotę 1000 zł w kalkulatorach dostępnych na stronie firmy udzielającej pożyczek i wybierzesz okres spłaty, który cię interesuje. W ten sposób dopasujesz wysokość raty do twoich możliwości finansowych, a spłata pożyczki 1000 zł nie będzie dla ciebie wyzwaniem.

By złożyć wniosek o pożyczkę 1000 zł nie potrzebujesz zaświadczeń o zarobkach ani innych dokumentów potwierdzających twój dochód. Zaskoczy cię minimum formalności oraz bardzo szybki czas przyznawania pożyczki 1000 zł, ponieważ weryfikacja twojego wniosku potrwa zaledwie 15 minut. To bez wątpienia najszybszy i najprostszy sposób, na sfinansowanie wycieczki marzeń, na przykład do przepięknego Monachium.