Wycieczka do Australii – jakaś oferta ile kosztuje?

Wakacje dobiegają już końca, ale wielu wciąż nie wybrało jeszcze wszystkich dni urlopu. Koniec sezonu to idealny moment na wycieczki w najdalsze rejony świata i zobaczenie najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jednym z takich wyjątkowych i wartych zobaczenia miejsc jest bez wątpienia Australia. Czy wycieczka do Australii jest kosztowna? Zobacz, z jakimi wydatkami trzeba się zmierzyć, by móc zwiedzić antypody.

Bez wizy ani rusz

Jeszcze kilka lat temu wydatki zaczynały się już przy wyrobieniu obowiązkowej wizy, jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Teraz załatwienie wizy turystycznej jest darmowe i nie wymaga składania wielu dokumentów.

Przelot

Jeśli samodzielnie organizujesz wycieczkę do Australii, powinieneś wcześniej poszukać tańszego przelotu. Samolot to jeden z największych wydatków, z którymi musisz się zmierzyć chcąc zobaczyć Australię.

Obserwując ceny przelotów i porównując oferty zobaczysz, że koszt przelotu może wynosić 3 000 zł, 6 000 zł, a nawet więcej. Wszystko zależy od przewoźnika, daty oraz miejsca wylotu. Wcześniejsze rozeznanie się wśród ofert na pewno pomoże w wybraniu tej najtańszej.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Australijskie koszty zakwaterowania i wyżywienia możemy porównać do kosztów życia w krajach Europy Zachodniej. Oczywiście wszystko zależy od stylu życia, wymagań, lokalizacji oraz standardu. Rezygnując z ekskluzywnych hoteli i wybierając raczej średniej klasy hostele, można znaleźć noclegi w przystępnych cenach. Średni koszt utrzymania, w tym wyżywienia i zakwaterowania, tygodniowo wyniesie 350 dolarów australijskich, czyli około 980 zł.

Oczywiście należy jeszcze doliczyć koszty komunikacji miejskiej oraz wydatki związane ze zwiedzaniem. Nie zapominajmy, że Australia jest kontynentem i poszczególne jej rejony dzieli wiele kilometrów. Należy więc wcześniej ustalić trasę wycieczki oraz wybrać atrakcje turystyczne, które planujesz zobaczyć i dokładnie przeliczyć wydatki, z jakimi wiąże się taka wycieczka objazdowa.

Oferty biur podróży

Nie musisz sam zmagać się z organizowaniem wycieczki do Australii. Możesz skorzystać z usług pośrednika i wykupić ofertę wycieczki w biurze podróży. Dużą zaletą takich wakacji jest pełna organizacja przelotu, zakwaterowania, a także trasy zwiedzania. Możesz dopasować atrakcje turystyczne do własnych upodobań i zobaczyć tą część kontynentu, która najbardziej cię interesuje.

Zdecydowanym minusem wycieczek organizowanych przez biura podróży jest jednak cena, która niestety jest bardzo wysoka.

Przykładowe ceny wycieczek

Wybór ofert wycieczek do Australii jest bardzo duży, każda z nich umożliwia zwiedzenie wielu ciekawych miejsc, z różnych regionów tego kontynentu.

  • 6 dniowa wycieczka objazdowa kosztuje od 8 500 zł. Podczas takiej podróży wzdłuż Pacyfiku można zwiedzić Sydney, Hunter Valley, Port Macguarie, Coffs Harbour, Byron Bay, Gold Coast, Brisbane. Oczywiście cena nie obejmuje wyżywienia, jedynie zakwaterowanie i koszty zwiedzania.
  • 6 dniowa wycieczka do Tasmanii kosztuje podobnie od 8 700 zł. Podczas zwiedzania tej wyspy można zobaczyć między innymi Launceston, Cradle Mountain, Strahan oraz Hobart.
  • 15 dniowa wycieczka kosztuje 11 000 zł, ale zwiedzić możesz jedynie Sydney i najbliższe okolice. Cena podobnie jak w innych ofertach nie obejmuje wyżywienia.
  • 25 dniowa wycieczka, która ma nieco mniejszy repertuar zwiedzania (czyli zobaczysz tylko najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca) ale za to obejmuje znacznie większy obszar Australii i Tasmanii, kosztuje już 15 000 zł.
  • 25 dniowa wycieczka po całej Australii, podczas której zwiedzić możesz prawie wszystkie warte zobaczenia miejsca, kosztuje już znacznie więcej, bo aż 25 000 zł, ale wówczas można powiedzieć, że zwiedziło się Australię od A do Z.

Cena wycieczek objazdowych uzależniona jest głównie od programu zwiedzania, czyli od ilości miejsc oraz obszaru w jakim się one znajdują. Można również połączyć zwiedzanie Australii z wycieczką do Nowej Zelandii, części Oceanii (Samoa) czy na Fidżi, ale wówczas ceny 14 dniowego pobytu zaczynają się od ok. 20 000 zł.

Trzeba przyznać, że Australia nie należy do najtańszych miejsc podróży i nie każdy może sobie pozwolić na takie wakacje. Jest to jednak jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, które warto zobaczyć.