Trwałe prostowanie włosów

Niesforne loki i nieukładające się kosmyki włosów doprowadzają cię do szału? Marzysz o pięknych gładkich i prostych włosach? To możliwe, wystarczy, że skorzystasz z jednej z metod prostowania włosów. Zobacz, jakie sposoby na proste włosy masz do wyboru, jakie dają efekty i z jakimi kosztami się wiążą.

Trwała prostująca, czyli prostowanie z dodatkiem chemii

Chemiczne prostowanie włosów polega na zastosowaniu tej samej techniki co trwała ondulacja, stąd też nazywane jest często trwałą prostującą. Zabieg ten polega na rozbiciu, a następnie na zmianie położenia mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa. To właśnie one odpowiadają za to czy włosy są proste czy też kręcone. Do zabiegu używane są preparaty chemiczne w postaci specjalnego płynu prostującego oraz utrwalacza.

Idealnie prostymi włosami będziesz cieszyć się od 8 do 10 tygodni. Później stopniowo efekty zaczną znikać, a włosy znów będą się kręcić i falować.

Taka metoda prostowania włosów, mimo iż daje długotrwałe efekty, ma również swoje minusy. Po zabiegu włosy mogą być suche i zacząć się łamać, dlatego trzeba o nie wyjątkowo zadbać i codziennie je nawilżać. W przeciwnym razie będą się mocno puszyć i nadmiernie wysuszać.

Jeśli twoje włosy są zniszczone, niedawno rozjaśniane lub suche i łamliwe, powinnaś zrezygnować z takiej metody prostowania, ponieważ wpływ chemii może bardziej je zniszczyć i wysuszyć.

Prostowanie włosów po japońsku

Kolejnym sposobem na proste włosy jest japońska metoda prostowania. Tutaj również używa się chemii, by uzyskać pożądany efekt. Do zmiany struktury włosa stosuje się preparaty dwóch japońskich marek Yuko lub Liscio. Zaletą jest na pewno trwały efekt prostych włosów, który pozostaje już na zawsze. Nie dotyczy to jednak odrostów, które niestety nie będą proste.

Decydując się na tą metodę trzeba zastosować się do wymogów po zabiegu. Przez trzy doby nie można moczyć włosów, by woda i wilgoć nie zepsuły efektu. Należy również zrezygnować z farbowania włosów przez okres 2 miesięcy, co dla wielu pań może być problemem.

Włosy po takim zabiegu prostowania są przesuszone i wymagają codziennej pielęgnacji, dlatego nie zaleca się stosowania metody japońskiej dla osób, których włosy są zniszczone, bardzo suche i łamliwe, a także rozjaśnione.

Moc keratyny

Nie wszystkie metody prostowania włosów muszą je niszczyć i wysuszać. Keratynowe prostowanie działa zupełnie inaczej. Polega ono na wprowadzeniu w strukturę włosa keratyny, która jest naturalnym składnikiem włosa. Dzięki keratynie twoje włosy będą nie tylko proste, ale również odżywione, bardziej lśniące i sprężyste.

Efekt takiego prostowania nie jest jednak trwały, utrzymuje się bowiem od 3 do 6 miesięcy. Trzeba również pamiętać, by po zabiegu zmienić swoje kosmetyki do pielęgnacji włosów na takie, które nie posiadają silikonu ani SLS/SLES. Najlepiej kupić specjalny szampon i odżywkę, która będzie utrzymywać efekt prostowania i przy okazji odżywi i wzmocni włosy.

Po keratynowym prostowaniu włosów, podobnie jak w pozostałych metodach, przez pierwsze trzy doby nie powinno się myć włosów. Nie można również ich związywać i używać kosmetyków do ich stylizacji.

Ile kosztuje bycie pięknym

Za trwający nawet 5 godzin zabieg prostowania włosów za pomocą specjalnych preparatów chemicznych zapłacimy od 200 zł do 350 zł i jest to jedna z tańszych metod prostowania. Japońska metoda jest już troszkę droższa i tutaj trzeba wydać od 250 do 400 zł. Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów to cena uzależniona jest głównie od ilości zużytej keratyny i waha się ona od 300 zł do nawet 1000 zł.

Ceny wszystkich zabiegów prostowania uzależnione są od długości i gęstości włosów, a także od ilości zużytych preparatów.

Pożyczka 500 zł

Jeśli chcesz, by twoje włosy wyglądały wspaniale już teraz, ale chwilowy brak funduszy ci to uniemożliwia, pomóc może ci pożyczka 500zł. Taką pożyczkę możesz otrzymać bardzo szybko, bez zbędnych formalności i nawet bez wychodzenia z domu. Pożyczka 500zł w zupełności wystarczy ci na sfinansowanie zabiegów u fryzjera, które zapewnią piękny wygląd twoich włosów na zbliżający się letni sezon.