Trendy na 2017 rok: w co się ubrać, jak uczesać i pomalować?

Rok 2017 zapowiada się bardzo ciekawie w kontekście trendów, jakie będą obecne w modzie. Zabawa kolorami, zwiewne materiały czy sportowe detale to tylko niektóre z nowości, które pojawią się już niedługo. Poznaj trendy na 2017 rok!

W modzie pojawi się kilka trendów. Pierwszym z nich będą inspirowane wybrzeżem zwiewne stroje, o rozmytych brzegach, printach w stylu plaży i oczywiście w odcieniach błękitu i granatu. Len i bawełna będą wieść prym w kontekście materiałów. Sukienki w stylu chust, szorty czy kapelusze gwarantują wygodę i ponadczasowy styl. Fryzury nie będą dopracowane – efekt fal i włosów surferki idealnie dopasuje się do stroju. Makijaż typu „no make-up” da wrażenie naturalności i lekkości.

Pozwól sobie na romantyzm

Styl romantyczny będzie się w przejawiał między innymi w Boho. Stroje będą kreowane na wyjęte z szafy delikatnej dziewczyny z sąsiedztwa. Róże, kwiatowe wzory, jedwabne i koronkowe materiały to tylko niektóre z pomysłów. Królować będą zwiewne sukienki, narzuty czy bluzki w stylu poet blouse. Włosy nie powinny wyglądać na przesadnie wystylizowane. Preferowany jest naturalny efekt fal lub fryzury zaraz po umyciu. Makijaż zachowany zostanie w podobnym stylu, wszelkie beże i róże mile widziane. Romantyzmu doda podkreślenie ust subtelną szminką.

Sztuka i abstrakcja będzie w modzie

Duże znaczenie uzyska również nurt abstrakcyjno-artystyczny. Zestawienie ostrych kolorów – obok siebie, ale jednak oddzielnie – przykuje uwagę. Prym będą niosły pomarańcze, odcienie niebieskiego i czerwonego. Materiały ograniczą się głównie do sztywnych czy piankowych. Makijaż wcale nie będzie w cieniu. Oczy w kolorach tęczy czy szminki o odważnych barwach staną się standardem. Fryzura wyszukana i asymetryczna zrównoważy brak załamań wśród ubrań.

Trendy na 2017 rok: streetwear

Jeszcze jednym ciekawym trendem będzie streetwear przeznaczony dla fanów sportu i wygody. Kolory zdominuje pomarańcz, beż, brązy czy oliwkowa zieleń. Wykorzystywanymi materiałami będą siatka, skóra oraz nylon. Trampki i kurtki typu bomber idealnie zgrają się z delikatnym makijażem, kitkami w różnych wymiarach i messy bun.

Trendy na 2017 ze względu na swoje zróżnicowanie powinny zadowolić każdego.