Prezent na 18-stkę – lista pomysłów

Osiemnaste urodziny to dla solenizanta niezwykła data. Jest symbolicznym przejściem z dzieciństwa do świata dorosłych, nadzieją innego niż dotychczas życia. Nic więc dziwnego, że nastolatkowie pragną zapamiętać ten dzień na długo. Możemy im w tym pomóc, organizując niezapomniane przyjęcie i wybierając idealny prezent na 18-stkę.

Jak wybrać prezent?

Warto, by podarek, który wręczamy solenizantowi, był doskonale do niego dopasowany. Zanim więc udamy się do sklepu, postarajmy się dowiedzieć nieco więcej o zainteresowaniach i preferencjach obdarowywanego. W tym celu możemy zasięgnąć rady u jego rodziców oraz znajomych albo delikatnie wypytać samego zainteresowanego. Dobrym ruchem będzie również zrzucenie się z innymi gośćmi na większy prezent, który solenizant zapamięta na długo.

Sprawdzone i polecane

Klasyczne prezenty zawsze się sprawdzają i nigdy nie wychodzą z mody. Warto jednak dodać im nieco indywidualności i na przykład zamiast torebki ze sklepu sprezentować solenizantce własnoręcznie uszyty, oryginalny model. Jeśli jednak nie mamy zacięcia artystycznego, dobrze jest poszukać prezentu w sklepie. Nastolatek ucieszy się z porządnego, markowego zegarka, biżuterii (wersja dla dziewczyn) lub biletu na koncert ulubionego zespołu. Warto pamiętać, że większość nastolatków ma już swoją sympatię – w tym przypadku dobrze widziane będzie podarowanie dwóch biletów.

Ekstrawaganckie i nowoczesne

W ostatnich latach coraz popularniejsze jest obdarowywanie świeżo upieczonych dorosłych karnetami na przeżycia. Jeśli nasz solenizant lubi dreszczyk emocji, możemy sprezentować mu lot paralotnią, skok na bungee czy rajd samochodem terenowym. Nastolatkom szukającym wyzwań spodoba się seans paintballa, kurs wspinaczki lub nurkowania.

Jeśli nasz solenizant należy do osób ceniących sobie spokój i ciszę, idealnym podarkiem będzie wyjazd do SPA albo na weekend w zacisznym górskim hotelu. To rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku osób zmęczonych i zestresowanych przygotowaniami do matury i rekrutacją na studia. Pomożemy im złapać oddech przed ważnymi życiowymi decyzjami.

Nasz jubilat ma ciekawe zainteresowania? Nie może żyć bez tańca, muzyki, sztuki? Świetnym pomysłem będzie zatem karnet na indywidualny kurs. Zapaleni sportowcy ucieszą się z nowego sprzętu do treningów, nart, deski snowboardowej. Dobrym rozwiązaniem jest też kurs prawa jazdy, dzięki któremu nastolatek stanie się bardziej niezależny.

Osiemnaste urodziny to ważny punkt w życiu każdego człowieka. Warto, by prezent na tę okazję podkreślał rangę wydarzenia oraz był odmienny od podarków wręczanych nastolatkowi rok czy dwa lata wcześniej. Dzięki temu uszczęśliwimy solenizanta i sprawimy, że jeszcze przez lata będzie wspominał swój idealny prezent.