Powiększanie ust – na czym polega, ile kosztuje, jak trwałe są efekty?

Medycyna estetyczna jest dziedziną pozwalającą nam na korekcję tego, co jest niesatysfakcjonujące w naszym wyglądzie. W szerokim spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej skierowanych głównie do pań można znaleźć powiększanie ust. Na czym polega ten zabieg?

Warto odpowiedzieć w tym miejscu na pytanie: na czym polega powiększanie ust? Aby pacjentka uzyskała efekt wymarzonych pełnych ust wstrzykuje się w nie wypełniacz, którego rodzaj jest zależny od wybranej przez pacjentkę metody powiększania ust. Do możliwych wypełniaczy należą między innymi kwas hialuronowy, kolagen oraz tkanka tłuszczowa pobrana od pacjentki.

Ile kosztuje powiększanie ust?

Koszt zabiegu powiększania ust jest zależny od rodzaju wypełniacza oraz jego trwałości i waha się średnio od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Jedna z popularniejszych metod powiększania ust kwasem hialuronowym kosztuje około tysiąca złotych, natomiast zastosowanie tłuszczu może kosztować pacjentkę od średnio dwóch do nawet ośmiu tysięcy złotych.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Przed zabiegiem powiększania ust należy zadbać o wzmocnienie swoich naczynek krwionośnych poprzez przyjmowanie dużych dawek witaminy C, ponadto poleca się przejście kuracji mającej na celu ochronę przed opryszczką wargową, której wystąpienie po zabiegu mogłoby zepsuć jego efekty.

Czy powiększanie ust boli?

Zabieg powiększania ust wykonuje się pod znieczuleniem, dlatego nie charakteryzuje się on bolesnością, a do codziennych czynności można wrócić już tego samego dnia. Do kilku dni po wykonaniu zabiegu na ustach może być wyczuwalna opuchlizna oraz mogą być widoczne zasinienia, dlatego po zabiegu zaleca się przykładanie na usta lodu oraz zastosowanie maści na złagodzenie opuchlizny. Wszystkie powikłania zabiegu powinny ustąpić do tygodnia czasu po jego wykonaniu.

Jak długo utrzymują się efekty powiększania ust?

Długość utrzymywania się efektów zabiegu jest zależna od rodzaju zastosowanego wypełniacza. W przypadku wykorzystania tkanki tłuszczowej efektem można cieszyć się od kilku miesięcy do nawet roku, aż do jego wchłonięcia; osiągnięcie efektu nawet do kilku lat może dać trzykrotne powtórzenie zabiegu. Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego trwałość może wynieść od około 12 do 14 miesięcy.

Kobiety chcące przetestować efekty zabiegu powiększania ust lub niezdecydowane na odważniejszą ingerencję w swój wygląd powinny zdecydować się na mniej inwazyjne rodzaje takiego zabiegu. Na szczęście mają taką możliwość, gdyż współczesny wybór jest ogromny i zabieg z łatwością można dostosować do oczekiwań każdej pacjentki.