Najlepszy makijaż na sylwestra 2016 – 5 propozycji

Wyjątkowa noc sylwestrowa już blisko. Jest to więc właściwy czas, aby zastanowić się nad odpowiednim makijażem sylwestrowym. Bez względu na osobisty wybór, zasady są dwie: makijaż na sylwestra powinien być trwały i… fantazyjny!

Glam rock

Propozycja dla pań, które lubią się w mocniejszym, mroczniejszym wydaniu, choć jednocześnie makijaż ten jest pełen blasku. Przede wszystkim na pierwszym planie będą bardzo mocno podkreślone oczy – nie ograniczajmy się z czarną kredką i tuszowaniem rzęs. Dodatkiem będą tu perłowe cienie, które rozświetlą oko. Również usta muszą być intensywne, najczęściej w kolorze czerwonym lub czarnym.

Niecodzienne smoky eyes

Dla fanek smoky eyes ciekawą propozycją będzie błyszcząca wersja tego rodzaju makijażu. Wystarczy zamiast czarnego cienia do oczu użyć kombinacji rozmaitych błyszczących kolorów, podstawę stanowić może na przykład perłowy fioletowy cień. By makijaż nie stracił na wyrazistości, czarną kredką można podkreślić linię rzęs i linię wodną oka. Usta przy tej wersji makijażu mogą być nieco mniej krzykliwe, w stonowanym kolorze.

Makijaż na sylwestra? Niezastąpione brokaty

Brokat to już klasyka, która kojarzy się z sylwestrem. Dlatego makijaż wykonany z jego użyciem będzie idealną opcją na sylwestrowe szaleństwo. Brokatem można ozdobić makijaż oczu, a także inne części ciała, na przykład dekolt. Wykonując makijaż z użyciem brokatu, warto jednak wybrać produkty dobrej jakości, które za pomocą odpowiedniego żelu będą idealnie przylegać do powieki oka, nie obsypując się.

Mocne usta

W tym przypadku to usta grają najważniejszą rolę w makijażu. Dlatego do ich podkreślenia użyć należy mocnej i soczystej szminki, na przykład w kolorze śliwki, burgundu, intensywnej czerwieni czy fioletu. Usta najlepiej malować za pomocą pędzelka, aby kolor był intensywny, a makijaż dokładny. Przy tej propozycji oczy można pomalować nieco subtelniej, aby idealnie współgrały z mocnymi ustami.

Złoto i srebro

Prosty makijaż wcale nie musi być nudny, jeśli przyozdobi się go odrobiną złota lub srebra. Zwykła czarna kreska będzie wyglądać spektakularnie, gdy doda się do niej lśniącą otoczkę w postaci drugiej kreski. Kolor wybieramy indywidualnie, w zależności od typu urody i kreacji sylwestrowej.