Kobieta biznesu – Iza Makosz, jak osiągnęła sukces

Niełatwo jest stać się prawdziwą kobietą sukcesu, którą chcą naśladować inni i czerpać wiedzę z jej doświadczenia. Na taki sukces zapracowała Izabela Makosz, którą możemy nazywać bizneswoman i brać z niej przykład. Zobacz, jak wyglądała ścieżka kariery tej niezwykłej kobiety i z jakimi rozterkami musiała się zmagać w tej trudnej drodze po sukces.

Trudne decyzje

Izabela Makosz nie zawsze prowadziła własny biznes. Wiele lat pracowała w kilku międzynarodowych korporacjach, w działach trade marketingu i sprzedaży, odnosząc tam wiele sukcesów. Jednak praca w korporacji nakładała na bardzo ambitną i pomysłową Izabelę ograniczenia, które nie pozwoliły jej na dalszy rozwój zawodowy. To był jeden z głównych powodów, które przemawiały za otworzeniem własnego biznesu, chęć rozwoju i samorealizacji, a nie stanie w tym samym miejscu.

Podjęcie decyzji o otworzeniu własnego biznesu wcale nie było łatwe. Taka decyzja, podejmowana świadomie nigdy nie jest prosta. Głównie dlatego, że wiąże się ona z ryzykiem, na które trzeba się zdecydować. Tylko osoby, które wieżą w siebie i w to, że sobie poradzą mogą osiągnąć sukces. Izabela Makosz bez wątpienia należy do tego grona.

Jej rada to dobrze przemyślany biznesplan oraz rzetelny rachunek zysków i strat. Zdaniem Izy Makosz, warto mieć również plan B, tak na wszelki wypadek, gdyby plan A zawiódł. Każda decyzja powinna być podjęta po długich przemyśleniach, a strach i wątpliwości pomogą dostrzec zagrożenie, które także należy przekalkulować.

Co pomaga osiągnąć sukces

W swoich wypowiedziach Izabela Makosz wiele razy podkreślała, że w osiągnięciu sukcesu bardzo ważne jest wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół. Dzięki temu łatwiej jest przetrwać najtrudniejsze momenty przy prowadzeniu własnego biznesu, zwłaszcza na samym początku, gdy wszystko jest nowe, nieznane i wymaga najwięcej pracy i zaangażowania.

Założenie własnej firmy zdaniem Izy Makosz powinno się postrzegać, jako pozytywną zmianę, która może dać nowe możliwości i pokazać nowe horyzonty. Oczywiście należy postawić sobie konkretny cel, do którego należy dążyć i liczyć się z tym, że nie będzie to łatwa droga. Liczy się więc ciężka praca i wytrwałość w swoich postanowieniach – to jest gwarancją sukcesu.

Time for Business TV

Izabela Makosz prowadzi również video blog Time for Business TV, który skierowany jest do wszystkich, którzy szukają wiedzy merytorycznej na temat prowadzenia biznesu. Można tam znaleźć wskazówki, jak rozpocząć swoją ścieżkę kariery i na co zwrócić uwagę, by nie popełniać najczęstszych błędów.

To bardzo cenne rady, które pomogły już wielu osobom. Dzięki Izabeli Makosz znalazły one wsparcie i pomoc w trudnej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Izabela Makosz jest kobietą świadomą i niezależną, która ma wpływ na to co tworzy i nikt nie jest w stanie przeszkodzić jej w osiągnięciu wytyczonego celu. Taka silna pozycja to skutek ciężkiej pracy i bardzo dobrego przygotowania się do prowadzenia biznesu. Jak mówi Izabela: „dziś wymyślam i planuję, a jutro realizuję. Mam ambitne plany i bardzo rozwojowe, ale wiem, że je zrealizuje”. Taką postawę powinniśmy naśladować i biorąc przykład z Izy Makosz nie poddawać się tylko uparcie dążyć po sukces.