Jakie uchwyty, gadżety na rower warto mieć?

Sezon rowerowy rozpoczął się wraz z pierwszymi promieniami słońca i plusowymi temperaturami. To już czas, by wyciągnąć swój rower, skontrolować jego stan i dokupić kilka niezbędnych gadżetów, które sprawią, że jazda będzie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Zobacz, w jakie gadżety na rower warto zainwestować.

Rowerowe światła laserowe

Jazda rowerem po zmroku może być bardzo niebezpieczna, zwłaszcza bez odpowiedniego oświetlenia. Rowerowe światła laserowe to połączenie 5 diod LED oraz 2 linii lasera. Tradycyjne, tylne światło posiada 7 trybów oświetlenia (ciągły, migający, sekwencje itp.) Światło laserowe natomiast tworzy 2 świetlne linie po lewej i prawej stronie roweru, dzięki czemu uzyskujemy lepszą widoczność i bezpieczną przestrzeń wokół rowerzysty. Takie światła to doskonały gadżet dla każdego rowerzysty a także dodatkowe bezpieczeństwo w czasie jazdy po zmroku.

Ergonomiczne siodełko

Największą zaletą ergonomicznych siodełek jest zapewnienie wygody podczas jazdy. Chociaż z pozorów budowa takich siodełek mylnie może sugerować, że są one niewygodne, to jednak dobrze przemyślana budowa daje duże uczucie komfortu i wygody w czasie jazdy rowerem. Siodełko zbudowane jest z wielu ruchomych modułów, dzięki czemu jego poszczególne części poruszają się wraz z nogami i pośladkami użytkownika. Dzięki korzystaniu z siodełka ergonomicznego, możemy odciążyć gruczoł krokowy oraz znajdujące się wokół nerwy i żyły.

Nawigacja rowerowa

Z pomocą nawigacji rowerowej zawsze trafisz w wyznaczone miejsce a dzięki zainstalowanej fabrycznie liście użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy rowerowe, restauracje, przeprawy promowe, bankomaty i lokalizacje służb ratunkowych szybciej i łatwiej odnajdziesz cel podróży i będziesz wiedział, gdzie najlepiej zrobić sobie przerwę na odpoczynek. Możesz bowiem łatwo zaplanować przystanki na trasie lub znaleźć najbliższy punkt serwisowy.

Na rynku mamy już dostępne najnowocześniejsze modele nawigacji rowerowej. Większość z nich wyposażona jest w funkcje przydatne zarówno profesjonalnym kolarzom szosowym jak i zaawansowanym rowerzystom górskim. Urządzenia mierzą czas, prędkość, odległość, wysokość, liczbę zużytych kalorii i inne współczynniki. Niektóre modele wyposażone są również w technologię ANT+, gwarantującą kompatybilność z czujnikami tętna, prędkości, kadencji i pomiarami mocy.

Przydatne uchwyty

Każdy, kto lubi spędzać wolny czas na rowerze i często właśnie w ten sposób się przemieszcza, powinien zaopatrzyć się w bardzo przydatny gadżet, jakim jest uchwyt na smartfona i na bidon.

uchwyt na bidon – niezwykle przydatna rzecz nie tylko w czasie upałów, ale również w chłodniejsze dni. Generalnie zawsze przyda się porcja napoju, zwłaszcza przy większym wysiłku. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli uchwytów na bidon, plastikowe lub tekstylne. Do kompletu należy zaopatrzyć się w porządny bidon, taki który będzie trzymał temperaturę napoju
i w chłodne i w upalne dni.

uchwyt na telefon – niewielu z nas w dzisiejszych czasach rusza się z domu bez telefonu, zwłaszcza, że smartfon nie służy przecież wyłącznie do rozmowy. Korzystamy z nawigacji w telefonie, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia. Dlatego też porządny uchwyt na telefon może nam się bardzo przydać i dzięki niemu nasz smartfon będzie zawsze w zasięgu ręki.

Takie gadżety rowerowe mogą okazać się bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy będziemy chcieli zaplanować dłuższą wycieczkę. Spędzanie czasu na rowerze będzie jeszcze przyjemniejsze.